انعقاد چهار تفاهم‌نامه با ستاد اجرایی فرمان امام برای توسعه خراسان جنوبی

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی طی مراسمی با حضور معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، چهار تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه استان خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، این چهار تفاهم‌نامه شامل طرح‌های پیشرفت و آبادانی برای سه شهرستان نهبندان، سربیشه و زیرکوه و نیز طرح آبا (آشتی با آموزش) بنیاد احسان بود که به امضای استاندار خراسان جنوبی رسید.

در متن تفاهم‌نامه پیشرفت آبادانی آمده است: “با استعانت به پروردگار متعال و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(دامت برکاته) و کمک به تحقق همه جانبه پیشرفت و عدالت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهت حرکت به سمت تحقق تمدن نوین اسلامی و با محوریت گروه های جهادی و مردمی به عنوان حلقه های میانی و با تاکید بر توانمندسازی افراد آسیب‌پذیر در سطح مناطق محروم و کم‌برخوردار استان خراسان جنوبی و شهرستان‌ هدف نهبندان، درمیان، سربیشه، این تفاهم نامه مابین بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) (قرارگاه جهادی و خدمات رسانی ستاد اجرایی)، که از این پس بنیاد نامیده می‌شود، به نمایندگی آقای…. و استانداری خراسان جنوبی که از این پس استانداری نامیده می شود، به نمایندگی منعقد می‌شود.

موضوع؛ طراحی و پیاده سازی نقشه پیشرفت و خدمت شهرستان هدف در سه بازه کوتاه‌مدت، میان مدت و بلند مدت، تشکیل قرارگاه جهادی پیشرفت و خدمت در مرکز استان و شهرستان هدف است.

اهداف کلی؛ پیشرفت شهرستان هدف با محوریت حلقه های میانی استانی و گروه‌های جهادی شهرستانی، خدمت‌رسانی هدفمند و مؤثر به اقشار مختلف به خصوص اقشار آسیب پذیر در ابعاد مختلف اجتماعی و فرهنگی، تعلیم و تربیت و عدالت آموزشی، سبک زندگی، زنان و خانواده، اشتغالزایی، کشاورزی و دامپروری، صنعت و معدن، عمران و آب، نوآوری و خلاقیت، حقوقی و قضایی و… در جهت افزایش سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی است.

در متن تفاهم نامه طرح آبا بنیاد احسان نیز آمده؛ “این تفاهم‌نامه در راستای سیاست های آموزش و پرورش مبنی بر تحقق عدالت آموزشی و به منظور حمایت از افراد بازمانده از تحصیل لازم العلیم و ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته، عشایری، مرزی و روستایی فی مابین اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی و بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) منعقد می گردد.

موضوع تفاهم نامه؛ همکاری در راستای اجرای مفاد طرح آشتی با آموزش(آبا) به منظور پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم بازمانده از تحصیل به ویژه در دوره اول و دوم متوسطه و زمینه سازی ایجاد فرصت های برابر آموزشی و عندالزوم کمک به آموزش دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته، روستایی، حاشیه شهرها، عشایر کوچ نشین و مناطق مرزی

اهداف؛ ایجاد فرصت‌های برابر آموزشی برای دانش آموزان لازم التعلیم دوره اول و دوم متوسطه مناطق هدف، ارتقاء کیفیت آموزشی دانش آموزان مشمول طرح با استفاده از منابع و روش های آموزشی متنوع و باکیفیت، افزایش نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه به ویژه دختران، ارتقاء نرخ گذر تحصیلی در مناطق روستایی با استفاده از فن آوری های نوین آموزشی، تغییر رویکردهای آموزشی در مدارس کم جمعیت و کاهش هزینه های تکیل و اداره این مدارس و افزایش بهره وری در نظام آموزشی متناسب با امکانات و شرایط هر منطقه ذکر شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر روز

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نکاتی از کارشناسان در مورد نحوه سرمایه گذاری ایمن در ارزهای دیجیتال

      سرمایه گذاری همیشه پر ریسک است. کارشناسان می گویند ارز دیجیتال یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.